Wicie

Plaża w Wiciu. Źródło: www.wicie.com.pl

Wicie to mała wieś położona między miejscowościami Darłowo i Jarosławiec. Wioska położona jest na wschodnim brzegu przybrzeżnego jeziora Kopań, które wespół z otaczającymi go terenami przymorskimi, stanowi Specjalny Obszar Ochrony Siedlisk w ramach programu Natura 2000, z dala od zgiełku miast czy tłumnych kurortów. Okoliczne lasy z przewagą sosen ale spotkamy tu również np sosnę czarną) wypełniają okolicę leczniczymi olejkami eterycznymi.

Wicie polubią urlopowicze ceniący sobie aktywny wypoczynek – panują tu kapitalne warunki do jazdy na rowerze, uprawiania nordic walking czy joggingu, jezioro czeka na miłośników sportów wodnych, a Bałtyk zachęca do kąpieli.

Plaża w Wiciu to w sumie najważniejsza atrakcja tej nadmorskiej wsi – nie rozczaruje ona letników – jest piaszczysta (raptem miejscami znajdziemy małe kamyki) ale najważniejsze jest to, że nie jest na niej tłoczno. Z centrum wioski nad morze jest raptem 400 metrów. Wejście na plażę wiedzie przerwą pomiędzy wydmami, więc jest łagodne.

Chociaż Wicie to mała wieś i nie ma tu wielu barów, stoisk z lodami i hamburgerami, sklepów i typowych nadmorskich atrakcji, to jest ich niemało w sąsiednich: Jarosławcu i Darłowie. Noclegi w Wiciu to przeważnie domki nad morzem, niemniej jednak dla ceniących sobie komfort rośnie ilość apartamentów w Wiciu.

Polecamy

Willa HELIOS - Darłówko Darłówko, komfortowe pokoje blisko plaży w Darłówku

Hotel IRENA

Darłowo - Niedrogi hotel w Centrum Darłowa

Domki nad Morzem Domki nad Morzem

Zabytkowe Darłowo Zabytkowe Darłowo