Darłówko • noclegi • atrakcje • informacje
Poznaj popularne

Dąbki to nadbałtycka wioska uzdrowiskowa, atrakcyjnie położona pośrodku Wybrzeża Słowińskiego. Morze Bałtyckie limituje Dąbki od strony północnej z kolei od strony południowej otacza je dosyć duże, albowiem o powierzchni lustra wody mniej więcej osiemnastu kilometrów kwadratowych jezioro Bukowo. Takie położenie ożywia rozkwit turystyki, nadzwyczajnie zaś czynnego odpoczynku – mnogie szlaki piesze oraz rowerowe ośmielają do wypadów, z kolei właściwie przygotowany skraj jeziora przyciąga pasjonatów sportów wodnych (na przykład żeglarzy) i wędkarstwa. Miejscowe wypożyczalnie oferują pełne wyposażenie wodniackie, z kolei szkółki – zajęcia kitesurfingu, windsurfingu, żeglarstwa oraz innych dyscyplin. Nad jeziorem działa także marina żeglarska, a w wakacje po jeziorze pływa mały stateczek spacerowy.

Naturalnie najistotniejszą atrakcją tego letniska jest pobliże Morza Bałtyckiego i plaża, która jest piaszczysta i szeroka. Na piaszczystej plaży, tu i ówdzie w pobliżu samego zejścia do morza, napotkać można piękne, wielokolorowe, nie za duże kamyczki, a czasami kawałki bursztynu – złota Morza Bałtyckiego. W pobliżu plaży, wśród rosnącego na wydmach, sosnowego lasu, ciągnie się raczej długa, dlatego że aż 6-io kilometrowa promenada.

Dąbki, z racji zdrowego mikroklimatu – morskie oraz czyste powietrze przesycone jodem, łączące się z aromatem pobliskich sosen oraz dużych lasów, oraz dużą wilgotność powietrza – uzyskały w 2007 roku status uzdrowiska. Stąd, nie licząc zwykłych letników i wielbicieli wędkarstwa, do tej miejscowości przez 365 dni w roku przyjeżdżają kuracjusze. Kuruje się tutaj między innymi różne przypadłości kardiologiczne, reumatyczne, choroby układu oddechowego oraz nerwice.

Więcej o Dąbkach znajdziesz na stronie: www.dabki.pl