Atrakcje w Darłówku

(44)

Plaża w Darłowie i Darłówku Darłówko jako kurort nadmorski może poszczycić się piękną plażą, a w zasadzie plażami – ponieważ wybrzeże podzielone jest na dwie części za sprawą rzeki Wieprzy, która ucho... więcej »

Port w Darłówku Port w Darłówku, dzielnicy Darłowa, stanowi cel spacerowiczów. Obejmuje on 3-kilometrowy odcinek Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Turyści mogą pod... więcej »

Darłowo, ul. Józefa Conrada 27

Most rozsuwany w Darłówku W osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku przebudowano stary most zwodzony na rzece Wieprzy łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim, zastąpiono go mostem rozsuwanym. Most rozs... więcej »

łączy ulice: Kąpielowa i Władysława IV

Latarnia Morska Darłowo Latarnia Morska w Darłówku to jedna z atrakcji turystycznych miasta Darłowo. Została wybudowana w 1884 roku i znajduje się na wschodnim krańcu portu rybackiego w Darłówku, okoł... więcej »

Darłowo, ul. Wschodnia 14

Pomnik Rybaka Pomnik ten został postawiony ku czci ludzi morza w 1919 roku. Jest to fontanna zaprojektowana przez Wilhelma Grossa i ufundowana przez rodzinę Heptenmacherów. Znajduje się w pobliżu Ratu... więcej »

Darłowo, plac Kościuszki

Pomniki przyrody w gminie Darłowo Dąb szypułkowy (obwód 450cm) i buk zwyczajny (obwód 220cm) zrośnięte konarami. Lokalizacja: ok. 1km na wsch. od wsi Nowy Kraków. 2 buki zwyczajne (obwód 440cm i 460c... więcej »

Darłowo Brama Kamienna Brama Kamienna jest pozostałością obwarowań miejskich, dawniej towarzyszyły jej jeszcze trzy inne bramy: Nowa Zamkowa Wieprzańska Brama Kamienna znajduje się w Darłowie przy ... więcej »

Darłowo, ul. Powstańców Warszawskich

Festiwale i wydarzenia cykliczne w Darłowie Zarówno w Darłowie i w nadmorskim Darłówku odbywa się wiele festiwali, zlotów czy innych wydarzeń. Tutaj przedstawiamy te, które odbywaja sie cyklicznie.  ... więcej »

Dzieje miasta Darłowo Pierwsze wzmianki na temat Darłowa pojawiają sie już w XI wieku, kiedy to na miejscu obecnego miasta Darłowo istniała osada rybacka, której mieszkańcy trudnili się typowo nadmors... więcej »

Ziemia Darłowska   Ziemia Darłowska położona jest w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Swoisty mikroklimat, 20-kilometrowy odcinek szerokich, piaszczystych plaż, czyste ... więcej »

Zabytkowe kościoły w Darłowie W Darłowie, do czasów dzisiejszych, zachowały się trzy kościoły pochodzące ze średniowiecza: Kościół św. Jerzego, Kościół Mariacki i Kościół św. Gertrudy. Kościół Św. J... więcej »

Darłowo, ul. Franciszkańska 4, ul. 1 Maja, ul. Ojca Tynieckiego 18

Wędkarstwo morskie w Darłowie Darłowo to stolica wędkarstwa morskiego. Z darłowskiego portu codziennie wypływa kilkanaście kutrów i łódek na połowy ryb morskich, zwłaszcza dorsza. Kutry rybackie: Da... więcej »

Wycieczki stylizowanymi statkami Wycieczki statkami stylizowanymi na łodzie Wikingów i starodawne galeony rozpoczynają się we wschodniej części portu rybackiego. Dalsze wypady, na przykład rejs na duń... więcej »

Szlaki kajakowe w Darłowie Wieprza i Grabowa są rzekami, które spotykają się wpływając do morza w Darłowie. Obie rzeki stanowią świetne szlaki kajakowe, wykorzystywane przez miłośników tego sportu prz... więcej »

Szlaki rowerowe i wypożyczalnie rowerów W okolicy Darłowa znajduje się kilka dobrze przygotowanych szlaków rowerowych. Możemy wybierać spośród czterech specjalnie przygotowanych pętli rowerowych oraz ... więcej »

Wycieczki piesze Znakowane szlaki piesze Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony), odcinek międzynarodowego szlaku E-9 prowadzącego z Brestu (Francja) do Braniewa. Szlak ten, w okolicy Darłowa, obejmuj... więcej »

Aquapark w Darłowie Przy hotelu „Jan” w Darłowie funkcjonuje Park Wodny, o tej samej nazwie. Jest to obiekt całoroczny, który z powodzeniem umila czas w przypadku kiepskiej pogody. Na Park Wodny skład... więcej »

Darłówko Wsch., ul. Północna 14

Park Linowy w Darłówku Atrakcje Parku Linowego Trasa treningowa Trasa dziecięca Trasa średnia Trasa trudna Zjazd tyrolski Park Linowy "Nad Bałtykiem"ul. Conrada,76-150 Darłówko Zachodnietel. 533 555... więcej »

76-150 Darłówko Wsch., ul. Conrada

Bowling w Darłowie Tory bowlingowe znajdują się w następujących obiektach: Hotel Lidiaul. Dorszowa 3Darłówko Zach.tel. 94 314 30 38 Park Wodny Janul. Północna 14Darłowotel. 94 314 49 10 Kręgielnia c... więcej »

Darłowo, ul. Słowiańska 24, ul. Dorszowa 3

Jeśli chcecie poczuć się jak w Toskanii, nie musicie jechac do Włoch. Możecie odwiedzić zajdującą się w Darłowie Winnicę (przy Ośrodku LEŚNY DWOREK). Kultura produkcji i degustacji wina doskonale wpis... więcej »

ul. Dębowa 7, Darłowo

Co roku w Darłówku w sezonie letnim można pobawić się w parku rozrywki. Park znajduje się przy moście w centrum Darłówka ... więcej »

Bobolin W gminie Darłowo, pomiędzy Darłowem i Dąbkami leży nieduża miejscowość wakacyjnego wypoczynku - Bobolin. Położony pośród lasów z przewagą sosny, z dala od aglomeracji miejskich, z czystymi pla... więcej »

Kopań Kopań to malowniczo położona w gminie Darłowo wieś nadmorska. Jej nazwa ma pochodzenie słowiańskie i oznacza wzgórze, pagórek. Kopań leży częściowo na morenowym wzniesieniu, z którego rozpościer... więcej »

Jezioro Kopań Jezioro Kopań - jezioro przybrzeżne, leżące wzdłuż linii brzegowej między Darłówkiem a Wiciem i Jarosławcem. W jeziorze występuje wiele gatunków ryb, stąd jego popularność wśród wędkarzy... więcej »

Dąbki Dąbki położone są na mierzei pomiędzy morzem a jeziorem Bukowo. Stwarza to idealne warunki do aktywnego wypoczynku - spacery, rower, windsurfing, żeglarstwo, jazda konna. Wspaniały mikroklimat c... więcej »

Jezioro Bukowo Jezioro Bukowo położone na zachód od Darłowa i Dąbek jest również dawną zatoką morską odciętą od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Połączone jest z morzem Kanałem Szczyckim. Bukowo jest ... więcej »

Cisowo Cisowo to wioska położona w niedalekiej odległości od Darłowa w pobliżu jeziora Kopań. Cisowo przez stulecia było osadą wiejską. W dzisiejszych czasach, ze względu na ukształtowanie terenu i wa... więcej »

Rusinowo Rusinowo to stara nadmorska wioska (powstała przypuszczalnie w XIII-tym wieku). W najwyższym punkcie wioski znajduje się neogotycki kościół. Rusinowo zostało założone w lekkim oddaleniu od br... więcej »

Ustka Ustka - malowniczo położona, u ujścia rzeki Słupi, niegdyś niewielka wioska rybacka - dziś jest znanym i docenianym uzdrowiskiem. Czyste powietrze, lasy nadmorskie, czysta woda i szerokie plaże ... więcej »

Wicie to mała, letniskowa, nadmorska miejscowość położona między Darłowem a Jarosławcem. Miejscowość zlokalizowana jest między nadmorskimi wydmami od północy a podmokłymi i bagnistymi łąkami od strony... więcej »

JAROSŁAWIEC - miejscowość letniskowa położona na środkowym wybrzeżu, wśród sosnowych lasów, obok jeziora Kopań oraz Wicko. Jarosławiec posiada piaszczystą plażę oraz wspaniały mikroklimat. Położony po... więcej »

Latarnia morska w Jarosławcu Latarnia Jarosławiec. Taras widokowy na szczycie latarni morskiej w Jarosławcu stanowi wspaniały punkt widokowy na okolice Jarosławca. Latarnia usytuowana jest w odległośc... więcej »

ul. Szkolna 1, Jarosławiec

Latarnia Morska Gąski Latarnię morską w Gąskach wybudowano pod koniec XIX wieku. Jej wysokość to 50,2 metra. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania - to główna atrakcja turystyczna Gąsek. Na jej szc... więcej »

Latarnie Morskie w województwie zachodniopomorskim Miejscowości, w których znajdują się latarnie morskie na terenie województwa zachodniopomorskiego i odległości pomiędzy poszczególnymi latarniami. J... więcej »

Aquapark Balticlandia Aquapark Balticlandia znajduje się na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar w Darłówku. Wyjątkowe położenie tuz przy plaży, mnóstwo atrakcji dla dużych i małych, ... więcej »

Darłówko Zach., ul. J. Muchy 4

Tramwaj wodny kursuje w kanale Wieprzy, pomiędzy mostem rozsuwanym w Darłówku a Darłowem. Taka wyprawa jest doskonała okazją do przyjrzenia się całemu pasowi portu morskiego. Tramwaje wodne Tristan i... więcej »

ul. Kowalska 17
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00