Darłówko • noclegi • atrakcje • informacje
Poznaj popularne

Kopań to nieduża wieś przymorska, umiejscowiona około 4 km w kierunku wschodnim od Darłówka, na pagórku. Z wioski roztacza się śliczna panorama Bałtyku oraz okolicy. Kopań niegdyś był osadą typowo rolniczą, dzisiaj prężnie rozwijają się w nim usługi turystyczne – wznoszone są tam pensjonaty, domki letniskowe, domy wczasowe i inne obiekty urlopowe.

Kopań jest trochę oddalony od linii brzegowej – w linii prostej do piaszczystego brzegu jest ok. półtora kilometra. Mimo to odcinek ten można wygodnie przejść ewentualnie przejechać na rowerze – cisza, spokój, piękna, bogata natura oraz orzeźwiające powietrze sprawiają, że czynią taką 20-to minutową wycieczkę ogromną przyjemnością, zwłaszcza że celem jest wygodne oraz piaszczyste zejście na piękną, nazbyt szeroką, ale za to piaszczystą, czystą oraz niezatłoczoną nawet latem plażę. Otaczają ją małe wydmy z rosnącym lasem świerkowym, który nasyca tutejsze powietrze pięknym zapachem.


Atrakcją Kopania jest też inny obszar wodny – spore jezioro przybrzeżne o takiej samej nazwie jak miejscowość. Znajduje się ono bliżej Kopania niż morski brzeg – około 0,5-1 kilometra w kierunku wschodnim od miejscowości. Jezioro ulubili sobie specjalnie wędkarze (w jego wodach żyje wiele gatunków ryb) a także amatorzy sportów wodnych. W sezonie znajduje się na nim wiele żaglówek, kajaków oraz innych jednostek pływających. Ze względu na bliskość morza, pogoda na jeziorze jest nieomalże zawsze taka jak na Bałtyku – z tej przyczyny fala i ciągły wiatr, które niezwykle odpowiadają windsurferom. Ich również można notorycznie dostrzec na jeziorze.

Więcej o Kopaniu znajdziesz na stronie www.kopan.com.pl