Ustka

Ustka

Ustka - malowniczo położona, u ujścia rzeki Słupi, niegdyś niewielka wioska rybacka - dziś jest znanym i docenianym uzdrowiskiem. Czyste powietrze, lasy nadmorskie, czysta woda i szerokie plaże zachęcają do odwiedzania Ustki przez cały rok. Urok Ustki - starego, portowego miasta  wieloma atrakcjami i zabytkami powoduje, że Ustka jest bardzo chętnie wybierana przez wielu turystów jako miejsce na spędzienie urlopu - nie tylko latem. Odległość Darłowa od Ustki wynosi 38 km, warto wybrać się tu na jednodniową wycieczkę.

Co warto zwiedzieć w Ustce?

PLAŻA

Ustka, które z pewnością może się pochwalić czystą, piaszczystą plażą oraz czystą wodą. Ujście Słupi do Bałtyku dzieli plażę na dwie: zachodnią i wschodnią. Latem dzieci mogą korzystać z zjeżdżalni wodnej i dmuchanych konstrukcji do skakania. 

LATARNIA MORSKA (ul. Bolesława Limanowskiego 1, tel. 691 526 176)

Jest ona zlokalizowana po wschodniej stronie falochronu, u ujścia Słupi do morza, w pobliżu nabrzeża pasażerskiego. Wysokość latarni wynosi 19,5 m. Na szczyt wieży prowadzą betonowe i metalowe schodki. Zwiedzając ten obiekt, warto zapytać przewodnika o ducha, który ponoć żyje w latarni.

Godziny otwarcia:

  • lipiec i sierpień - codziennie od 10.00 do zmierzchu,
  • pozostałe miesiące - piątek, sobota i niedziela od 11.00 do 14.00.

ŁAWECZKA IRENY KWIATKOWSKIEJ (ul. Promenada Nadmorska 4)

W Parku Uzdrowiskowym, tuż przy promenadzie, na skraju ławki, zasiadła Iren Kwiatkowska. Ławeczka nie ma zwyczajnego kształtu, wyglądem nawiązuje do rozwiniętej taśmy filmowej. Jest to idealne miejsce na zrobienie sobie pamiątkowej fotografii, albo po prostu na chwilowy odpoczynek podczas spaceru. 

SYRENKA USTECKA

Jest ona zlokalizowana niedaleko latarni morskiej z końca XIX wieku. Jest wpisana do rejestru zabytków. Syrenka znajduję się w herbie Ustki. Legenda głosi, że będąc w Ustce obowiązkowo należy odwiedzić to miejsce i potrzeć biust Syrenki na szczęście. Podobno Syrenka dzięki temu może spełnić jedno życzenie.

BUNKRY BLUECHERA (ul. Westerplatte 40, tel. 698 669 446)

Bunkry Blüchera to kompleks, powstałych jeszcze w latach 30-tych ubiegłego wieku, fortyfikacji. Bunkry znajdują się niedaleko wejścia do portu w Ustce - przy zachodnim falochronie. Na górującej nad otoczeniem wydmie umiejscowiono działobitnię armaty prowadzącej o kalibrze 105 mm.

Godziny zwiedzania:

  • Lipiec - Sierpień: od 09.00 do 21.00
  • Wrzesień - Październik i Marzec - Czerwiec: od 10.00 do 18.00
  • Listopad - Grudzień: od 10.00 do 16.00

ESCAPE ROOM - MINISTERSTWO SZYFRÓW (ul. Polna 2, tel. 517 808 400)

Jeżeli podczas wakacji szukasz dużej dawki emocji to idalne miejsce dla Ciebie! Masz tylko 60 minut na znalezienie klucza do wyjścia. Dostępne pokoje to: POKÓJ SŁODKICH SNÓW, LATARNIK oraz LIST W BUTELCE. Ilość osób to od 2 do 6 osób (w zależności od pokoju). 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.darlowo.com.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00