Wicie

Wicie to mała, letniskowa, nadmorska miejscowość położona między Darłowem a Jarosławcem. Miejscowość zlokalizowana jest między nadmorskimi wydmami od północy a podmokłymi i bagnistymi łąkami od strony południowej i od strony jeziora Kopań. Chętnie przyjeżdżają tutaj rodziny z małymi dziećmi oraz turyści, którzy cenią sobie wypoczynek w ciszy i spokoju.

Co ciekawego w Wiciu?

PLAŻA

Plaża w Wiciu to największy atrybut tej nadmorskiej miejscowości. Z centrum wioski na plażę jest raptem 400 metrów. Dojście do plaży jest łagodne dzięki temu, że wiedzie przerwą między wydmami. Sama plaża jest piaszczysta, miejscami tylko znajdziemy nieduże kamyki. Leżąc na plaży, za plecami będziemy mieli wydmy porośnięte kojąco szumiącym sosnowym lasem.

MIEJSKI PLAC ZABAW

Idealne miejsce na spędzenie popołudnia ze swoimi pociechami. Plac zabaw znajduję się na skrzyżowaniu ulic - Plażowej i Morskiej. Niedaleko znajduję się kilka restauracji i pubów. 

LOKALNE IMPREZY, JARMARKI

W okresie letni są tu organizowane imprezy plenerowe. Organizowane są jarmarki na których wystawiają się miejscowi gospodarze i rękodzielnicy. Turyści zakupić mogą naturalne produkty z ekologicznych terenów gminy Darłowo, unikalna biżuterię i ręcznie wykonane pamiątki.

ZEWNĘTRZNA SIŁOWNIA (ul. Plażowa)

Wicie proponują aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Jest to darmowa siłownia. Jest ona dostępna dla każdego - dla dzieci, dorosłych i seniorów, osób początkujących i zaawansowanych sportowców. Są to cztery podwójne urzadzenia do ćwiczeń. Siłownia zlokalizowana jest w niedalekiej odległości od placu zabaw. 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.darlowo.com.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00